Hakkımızda

Hatay da yerleşik olan firmamız; Şenkuş Uluslararası Nakliyat İth. İhr. Tic. Ltd. Şti. T.C. Ulaştırma Bakanlığı (C-2) yetki belgesine sahip olan firmamızda 25 adet araç bulunmaktadır.


Firmamız UND üyesi olup;Ortadoğu Ülkelerine Tüm Avrupa ve Asya ülkelerine servis hizmetleri vermektedir. Bilindiği üzere, Rusya hattında belge sıkıntısı ile sık sık karşılaşılmaktadır. Firmamız UBAK belgeleri ile bu sorunları yaşamamakta ve müşterilerimize yaşatmamaktadır. Ayrıca Polonya ve Rusya’dan üçüncü ülke (Transit) taşımalarda gerek servis kalitesi gerekse hız ve raporlamalar ile uzmanlık sağlamıştır. Transit taşıma yaptığımız ülkeler arasında Azerbaycan, Gürcistan, İran, Irak, Lübnan, Ermenistan ve Türkmenistan yoğunluktadır.


Aile şirketi olarak kurulan şirketimizde ikinci kuşak yönetim tarzı ile kurumsallaşma sağlanarak geniş bir vizyon ağı ile müşterilerimize hızlı ve kaliteli lojistik hizmetleri verilmektedir. HATAY LOJİSTİK ÜSSÜ kurucu ortaklığı ve yönetim kurulunda kazanılan yönetim ve çağdaş lojistik deneyimleri lojistiğin gelişimi ve hizmet kalitesi anlayışında etkin bir verimlilik avantajı sağlamaktadır.


Araç filomuzda MERCEDES marka çekiciler, FRUEHAUF ve TIRSAN marka römorklar ile ayrıcalıklı taşıma hizmetleri sağlanmış olup, filo yaşının ortalama 5 yaş ortalamasında tutulması hızlı ve sağlam taşıma avantajları sunulmaktadır. Tüm araçlarımızda Arvento Araç Takip Sistemi mevcuttur. Bu sayede müşterilerimize raporlamamız ve iş akışımız daha hızlı yapılmaktadır.


Sektörde deneyimli ve eğitimli kadrosu ile fark yaratmayı hedefleyen, tamamı müşteri memnuniyeti profesyonel kadrosu ile müşteri sadakati sağlamak esas hedefimizdir. İlkemiz dürüst ve kaliteli bir yönetim tarzı, aynı zamanda; müşteri ile empati kurabilen, olaylara müşteri gözü ile bakabilen, çözüm ortağı olmayı hedefleyen profesyonel bir ekip oluşturmaktır.
 • 30+

  Personel
 • 25+

  Çekici
 • 25+

  Frigo
 • 18+

  Ülke
ŞENKUŞ Lojistik - Berket KUŞ

MİSYONUMUZ

Aşağıdaki ilkeler değerlerimizi yansıtır, kültürümüzü tanımlar ve eylemlerimize rehberlik eder:

 • Alçakgönüllülük ve saygı ile öncülük etmek.
 • Özgünlük ve hesap verebilirlik yoluyla güven kazanma.
 • Ortakları, iştirakleri ve tedarikçileri ile karşılıklı yardımlaşma.

VİZYONUMUZ

Şenkuş Nakliyat, sunduğu lojistik çözümlerin, müşterilerinin sadece bugünkü ihtiyaçlarına değil, gelecekteki ihtiyaçlarına da cevap verebilmesi için çalışır. Bunun için kurduğu altyapı ve yapacağı teknolojik yatırımlarla, sektöründe standartları belirleyen öncü firma olmayı amaçlamaktadır.